Vintage stylová domácnost

Vintage styl se zrodil ve Francii a rychle se přetavil do různých aspektů života včetně interiérového designu. Připomíná nám glamour styl z 40-60.let minulého století. Tenhle designový proud není tak starý, jak by se mohlo zdát, no rychle začal konkurovat jiným stylům jako je skandinávský styl nebo minimalizmus. Vintage se stal natolik populárním, že můžeme vidět a nakoupit zbrusu nový nábytek či dekorace, vyhlížející staře. Je to z toho důvodu, že vintage styl má tolik milovníků, že starožitnictví nejsou schopny uspokojit poptávku.

Nové věci ve vintage stylu jsou samozřejmě cenově mnohem dostupnější, než opravdové staré kousky. To je velké plus. Znamená to, že zařídit si domácnost ve vintage stylu může opravdu každý, kdo má zájem.

 

      vintage home style               

 

Vintage v sobě přináší delikátní prvky jako jsou ženskost a elegance. Připomíná časy, kdy byla domácnost ženské království o které se ženy s láskou pečovaly. Dojem vintage je v dekoracích podpořen patinou, která evokuje časy minulé. Pokud jste milovníkem tohoto stylu, doporučujeme vybírat dekorace a nábytek opatrně. Nechceme přece, aby naše domácnost působila kýčově. Kombinujte věci ze starožitnictví s novými.

 

            vitage obývací pokoj  

 

Jedním z oblíbených materiálů ve vintage je dřevo. Můžete třeba nabarvit poličky stříbrnou barvou. Nemusíte se bát ani kombinací různých odstínů dřeva. Nevadí když budou židle z jiného dřeva než je stůl. Kombinace světlého a tmavého dřeva může být překvapivě osvěžující. Dřevěná podlaha hraje ve vintage domácnosti důležitou roly. Je vhodné kombinovat ji s barevnými koberci nebo ozdobnými a různobarevnými kachličkami.
Co se týče stěn, ve vintage stylu bude ideální držet se ověřené klasiky – a to bílé barvy. Pokud přece jen hledáte oživení, poohlédnete se po tapetách. Přicházejí opět do módy a je proto z čeho vybírat.

 

vitage kuchyně

 

Barvy Vintage

Vintage styl se nese v neutrálních barvách. Nábytek a dekorace ve vintage stylu jsou v znamení krémové, béžové, starorůžové a dalších odstínů jemně pastelových barev. Pro oživení doporučujeme pár doplňků nebo kusů nábytku v okrové, oranžové a červené.

 

Vintage osvětlení

Při vitage stylu se soustřeďte na správně zvolený lustr. Místo skla volte kov, například měď. Nemějte strach z výrazných lustrů, nejen v obýváku, ale také v ložnici nebo kuchyni.
Stolní lampa je ve vintage důležitým prvkem. Může být zrovna tím doplňkem, který dodá pokoji stylovou tečku. Doslova pokoj rozzáří. Dbejte na výběr žárovky. Silné, studené světlo by bylo v rozporu s jemným a přátelským vyzařováním vintage nábytku.

 

 tyrkys svitici_preview_rev_1 (1)                                                                   lampa mala zlata_preview_rev_1 (1)

 

 

Květiny

Květiny dodají každému pokoji nebo zimní zahrádce tu správnou vintage atmosféru. Stačí jen správně zvolit květináče a vázy. Záleží do jakého období chcete interiér ve vitage stylu směrovat, no obecně platí, že oblé tvary a jemné barvy hrají prim. Dojem stáří je dnes lehce možné dosáhnout různými triky. Koupíte třeba zbrusu nový květináč, který má obitá místa. Vypadá jako by byl zrovna nalezen u babičky na zahradě.

rose kvetinac keramicky oval 2      vaza tyrkys 3

 

Polštáře

Menší polštářky, o velikosti 40x40 se hodí na gauče, křesla, postel. Můžete je rozmístit po celém bytě. Pokud to uděláte jemně, s citem a budete rozumně kombinovat barevné odstíny. Výsledkem bude útulná domácnost, která každému navodí pocit domova, bezpečí a pohody.

 

     DSC04870 aranžmá vonné tyčinky             svícen růžový flitry 2ks

 

Vůně

Důležitou tečkou k dosažení vintage stylu je neviditelný pomocník – vůně. Vůní dosáhnete mnoho. Naaranžujte v obývacím pokoji, ložnici nebo v koupelně svíčky, které dotvoří celkovým dojem. Když se spojí s přirozenou vůní dřeva a květin, vitage nádech máte zaručený. Pomoct si můžete i designovými vonnými tyčinkami. Jedná se o stylový doplněk a místnost bude vonět celý den i noc.