Zeleň v bytě

Přivítejte své hosty a potěšte jich pohledem na květinami ozdobený vchod u dveří. Můžete na schody umístit několik malých květináčů v příjemných barvách, které rozzáří prostor. Pokud bydlíte v bytě, zkuste společné prostory chodby ozdobit květinou. Volte takovou, která nepotřebuje mnoho slunce a má ráda stabilní chladnější teplotu.

Tak, jako i outfit není nikdy kompletní bez šperku, tak i domov potřebuje doplněk. Tím, který nikdy nevyjde z módy jsou květiny. Květiny dělají divy. Stačí jejich přítomnost a byt nebo dom vypadají několikanásobně lépe. Vyplní prostor, osvěží barevností a vykouzlí teplo domova. Při květinové výzdobě a aranžmá si přijdou na své milovníci designu. Díky květinám, jejich výběru, kombinací a umístění se můžete realizovat a ukázat vaše estetické vlohy. Květinová výzdoba by měla svým působením doplňovat a dotvářet celkový styl, v jakém se vaše domácnost nese. Milujete barevné kombinace? Jste příznivcem vintage stylu nebo rustikální pohody? Nebo třeba plánujete květinovou výzdobou oživit chladný moderní styl zařízení?

rostliny-dekorace-inspirace

Můžeme vám říct, že nudit se jistě nebudete. Vybrat rostlinky, které se budou líbit a zároveň budou vhodné pro daný pokoj a koutek není nic snadného. Vidět, jak rostlinka roste, jak se ji daří a jak zkrášlí každý kout v domě stojí za námahu. Přichází jaro a to je ideální čas si kromě klasických pokojových rostlin zasadit také bylinky.

Asymetrie

Rovna police a na ní několik květináčů je klasika, kterou jistě nic nezkazíte. Pokud ovšem chcete experimentovat, doporučujeme zkusit asymetrické poličky ve tvaru schodiště a na každou umístit rostlinu. Poličku si můžete vyrobit i samy a to z dřevěných palet. Ty je možné jenom zbrousit a nalakovat, nebo je můžete nabarvit. Představivosti se meze nekladou a na internetu najdete spousty typů a triků, jak si svépomocně vytvořit stylovou stěnu.

                                police-ve-tvaru-schodu-kvetiny

 

Džungle v bytě

Pokud máte v obývacím pokoji koutek, který potřebujete zaplnit, doporučujeme na tento účel využít rostlinou výzdobu. Nebojte se kombinovat různé typy a druhy kytek. Mix různých velikostí a druhů vytvoří skvělou kombinaci a celé místnosti dodá život a energii. Nebojte se využít i velké rostliny, které zaberou více místa. Vždy je efektnější mít v pokoji množství rostlin, než množství nepotřebných předmětů - lapačů prachu.

 

                             obyvaci-pokoj-rostliny-dekorace

 

Zelená ložnice

Ložnice má být místem, kde si dobijete baterky na další den. Rostliny mají schopnost vyvolávat v lidech pocit pohody a relaxace. Proto není pochyb, že se do ložnice přímo nabízí. Rostlinka rozzáří prostor, no dejte si pozor při výběru rostlin. Ne všechny druhy jsou vhodné do ložnice.

Letní zahrádka

Při dekorování se nemusíte spoléhat jenom na klasické květináče. Vložte do procesu kreativitu a poohlédněte se i po jiných předmětech, které je možné využít také jako originální květináč. Ve květináči vidíme prostor pro kreativitu. Můžete si je vymalovat podle svých představ. Je to typ na příjemnou aktivitu, do které můžete zapojit také děti. Pokud je zapojíte do dekorování, vytvoříte v nich zájem o rostlinky a stanou se z nich malý pomocníci při zalévání. Jako originální květináč doporučujeme designové plechové nádoby. Plechový květináč je lehký a hodí se tak do interiéru, jako i do zahrádky nebo do okna.

      Kópia súboru no 1 no2 plechacek aranz.                   plech aranz 3